2011-06-10

Zakład w Gdańsku Szadółkach gotowy

Konsorcjum z Hydrobudową Polska na czele zakończyło budowę zakładu unieszkodliwiania odpadów w Gdańsku Szadółkach o wartości blisko 300 mln zł netto.

 
Nowoczesna sortownia śmieci, kompostownia, elektrownia biogazowa oraz nowa kwatera odpadów o powierzchni około 12 hektarów – to najważniejsze elementy zakończonej rozbudowy gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego. Inwestycję tę Hydrobudowa Polska zrealizowała w konsorcjum z zależną Hydrobudową 9, inwestorem strategicznym – PBG, Korporacją Budowlaną Doraco oraz partnerem francuskim – Vauche.
 
Realizacja kontraktu o wartości 299 mln zł netto ruszyła w sierpniu 2008 roku i została zakończona zgodnie z umową w maju tego roku. 6 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie zakładu, w którym udział wziął m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
 
Pomyślne ukończenie projektu w Gdańsku Szadółkach to ważny etap w rozwoju spółki na perspektywicznym rynku zagospodarowania odpadów. Zdobyte doświadczenie i referencje Hydrobudowa Polska będzie mogła wykorzystać przy ubieganiu się i realizacji kolejnych inwestycji tego typu. Obecnie spółka bierze udział w kilku mniejszych przetargach na budowę lub modernizację zakładów zagospodarowania odpadów. Są to inwestycje o wartości kilkudziesięciu milionów złotych każda.
 
Hydrobudowa Polska upatruje także swoich szans jako wykonawca lub podwykonawca przy budowie spalarni śmieci. Wartość krajowego rynku budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów szacowana jest na ponad 5 mld zł do 2015 roku.
 
 

Na skróty