2011-08-25

Ruszają prace na węźle w centrum Poznania

Konsorcjum z udziałem Hydrobudowy Polska rozpocznie we wrześniu przebudowę węzła Rondo Kaponiera w Poznaniu za ponad 170 mln zł netto

 

 

24 sierpnia podpisana została umowa z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu na przebudowę węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości 170,3 mln zł netto (209,5 mln zł brutto) jest konsorcjum spółek z grupy kapitałowej PBG: Aprivia (lider), Hydrobudowa Polska i PRG Metro (zależne od HBP) oraz Obrascon Huarte Lain z Hiszpanii. Udział polskich firm i hiszpańskiego partnera w realizacji tego zadania wynosi po 50%.

 

Węzeł Rondo Kaponiera to jedna z kluczowych inwestycji dla poprawy komunikacji w centrum Poznania. Jest ona współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 (Działanie 7.3: Transport miejski w obszarach metropolitarnych).

 

Z uwagi na to, że Poznań jest jednym z miast gospodarzy przyszłorocznego turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, realizacja zadania została podzielona na dwa etapy. Pierwszy ma zostać zakończony do końca kwietnia 2012 r., a drugi ruszy w sierpniu przyszłego roku, a więc już po EURO 2012. Cała inwestycja zostanie ukończona pod koniec 2013 r.

 

Na skróty