2011-05-12

Prognozy na 2011 rok: rentowność netto w górę

Około 50 mln zł czystego zarobku przy przychodach sięgających 1,6 mld zł – takich wyników w tym roku spodziewa się zarząd Hydrobudowy Polska

 
Opublikowane dziś prognozy wyników grupy Hydrobudowy Polska na 2011 rok oznaczają zaledwie 1-proc. przyrost przychodów, za to aż 37-proc. wzrost zysku netto w porównaniu z rezultatami osiągniętymi w ubiegłym roku. Przypomnijmy: w 2010 roku zarobek netto GK HBP wyniósł 36,5 mln zł, a skonsolidowana sprzedaż – ponad 1,58 mld zł.
Szacunki tegorocznych wyników są konserwatywne, bowiem ich podstawą są kontrakty, które już znajdują się w portfelu grupy. Tymczasem są duże szanse na jego zwiększenie. Konsorcja z udziałem Hydrobudowy Polska mają pierwsze miejsca w przetargach na budowę: tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku (wartość oferty: 720 mln zł netto), infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w Dąbrowie Górniczej w dzielnicach Piekło i Antoniów (blisko 52 mln zł), oraz Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu (ponad 39 mln zł).
Biorąc pod uwagę przychody rozpoznane w I kwartale br. oraz strukturę portfela zamówień GK HBP, oczekuje się, że największy udział w sprzedaży ogółem w 2011 roku będą miały przychody z segmentu „Drogi” (około 39%), następnie z segmentu „Budownictwo przemysłowe i mieszkaniowe (około 36%), „Woda” (około 21%) oraz „Gaz, ropa i paliwa” (4%).
 

Na skróty