2012-01-20

HBP Firmą Roku 2011, Prezes złotym medalistą

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kapituła Nagród Polskiego Klubu Biznesu przyznała Hydrobudowie Polska prestiżowy tytuł „Firma Roku 2011” za szczególny wkład w realizację inwestycji związanych z przygotowaniem do EURO 2012 w Polsce. Nagroda zostanie wręczona 28 stycznia br. podczas Wielkiej Gali Polskiego Klubu Biznesu, na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Natomiast już 19 stycznia Jerzy Ciechanowski, prezes Hydrobudowy Polska, odebrał Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu, który otrzymał w uznaniu osobistego wkładu w rozwój infrastruktury w Polsce, a w szczególności zaangażowania przy budowie stadionów.

 

Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu jest działającą od ponad 20 lat niezależną organizacją ludzi biznesu, promującą polską gospodarkę, przedsiębiorstwa i ludzi, sięgających po europejskie wzorce prowadzenia biznesu. Raz w roku przyznaje prestiżowe nagrody „Firma Roku” przedsiębiorstwom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski. Kapituła Nagród PKB uznała, że wśród tegorocznych laureatów nie powinno zabraknąć firm i przedsiębiorców, wyróżniających się w realizacji ważnego także dla naszej gospodarki programu EURO 2012.

 

Wnioskodawcą przyznania nagród Hydrobudowie Polska i prezesowi Jerzemu Ciechanowskiemu był Wiktor Piwkowski, Przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Szef PZIiTB już wcześniej wielokrotnie podkreślał, że polscy budowlańcy z wielką fachowością wybudowali jedne z najpiękniejszych i najnowocześniejszych stadionów na świecie. Dlatego też jako niesprawiedliwe środowisko budowlane odbierało relacje mediów z budów obiektów na EURO 2012, które koncentrowały się głównie na niedociągnięciach.

 

Podczas uroczystości ogłoszenia laureatów, dziękując za przyznane wyróżnienia, prezes Jerzy Ciechanowski podzielił się kilkoma wspomnieniami z budowy stadionów w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie, które prowadziły konsorcja pod przewodnictwem Hydrobudowy Polska, przy współudziale inwestora strategicznego – PBG, oraz grupy Alpine. Humorystycznie nawiązał także do opinii Przewodniczącego PZIiTB nt. relacjonowania przez media postępów robót. – Równolegle budowaliśmy trzy stadiony i naszym wrogiem numer 1 był czas. Drugim byli natomiast dziennikarze, którzy – nierzadko można było odnieść takie wrażenie – wręcz kibicowali, aby nam się nie udało. No cóż, nam się jednak udało – podsumował.

 

Na skróty