Drugi kamień milowy zgodnie z planem - Aktualności - HYDROBUDOWA POLSKA S.A.
2010-11-04

Drugi kamień milowy zgodnie z planem

Stadion Narodowy powstaje zgodnie z planem. W zakładanym terminie osiągnięty został II cel kluczowy, przewidziany w umowie z zamawiającym.

 
 
Na Stadionie Narodowym w Warszawie zakończył się montaż podstawowych instalacji grzewczych oraz elektrycznych. Ich uruchomienie jest drugim z trzech celów kluczowych (tzw. kamieni milowych), określonych w umowie z zamawiającym.
Przypomnijmy, że I cel kluczowy, czyli zakończenie montażu głównej konstrukcji stalowej, został zrealizowany w pierwszej połowie lipca br. Termin osiągnięcia II celu kluczowego przypadał 4 listopada i w tym właśnie dniu inwestor zakończył odbiory wspomnianych instalacji grzewczych i elektrycznych.
– Jesteśmy przekonani, że trzeci kamień milowy także osiągniemy zgodnie z planem – deklaruje Rafał Damasiewicz, członek zarządu Hydrobudowy Polska i kierownik finansowy projektu. Zgodnie z umową, termin III celu kluczowego upływa 4 stycznia 2011 r. Do tego czasu gotowa ma być konstrukcja linowa dachu. Przygotowania do tzw. big lift, czyli podniesienia łącznie ponad 70 km stalowych lin oraz 70-metrowej iglicy, która zawiśnie nad środkiem boiska, są już bardzo zaawansowane.
Przypomnijmy, że terminy II i III celu kluczowego nie były zmieniane mimo ostatniej nadzwyczaj długiej i srogiej zimy, która – według ekspertyzy Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa – mogła teoretycznie opóźnić budowę głównej areny Euro 2012 nawet o 97 dni.
 
Generalnym wykonawcą Stadionu Narodowego w Warszawie jest konsorcjum ALPINE – Hydrobudowa Polska – PBG, a wartość realizowanego kontraktu przekracza 1,25 mld zł netto. Za montaż elewacji i zadaszenia odpowiada konsorcjum z udziałem Mostostalu Zabrze. Budowa stadionu zakończy się w połowie 2011 r.
 

Na skróty