Czas rozpocząć budowę S5 - Aktualności - HYDROBUDOWA POLSKA S.A.
2010-07-30

Czas rozpocząć budowę S5

 
 
Austriacko-polskie konsorcjum z udziałem Hydrobudowy Polska podpisało w piątek umowę na budowę drogi ekspresowej S5 wraz z obwodnicą Bojanowa i Rawicza. Jej wartość przekracza 777 mln zł netto.
 
Umowa dotyczy 27-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5, stanowiącej zachodnią obwodnicę Bojanowa i Rawicza (woj. wielkopolskie). Kontrakt obejmuje ponadto budowę 9-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 36 po północnej stronie Rawicza. W ramach projektu powstaną między innymi: 4 węzły drogowe (Kaczkowo, Bojanowo, Rawicz, Korzeńsko), 4 MOP-y, czyli miejsca obsługi podróżnych, oraz 35 obiektów inżynierskich, takich jak wiadukty, mosty i tunele.
 
Inwestycję zrealizuje konsorcjum utworzone przez ALPINE Bau, PBG, Aprivię i Hydrobudowę Polska. ALPINE Bau to czołowa firma budowlana z Austrii, z którą Hydrobudowa Polska współpracuje z powodzeniem przy budowie trzech stadionów piłkarskich na Euro 2012 – w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie.
 
Austriacka spółka, występująca w roli lidera konsorcjum, będzie odpowiedzialna za wykonanie 60% prac przy budowie obwodnicy Bojanowa i Rawicza. Na PBG, Aprivię i Hydrobudowę Polska, wchodzące w skład grupy PBG, przypadnie 40% zakresu robót. Łączne wynagrodzenie konsorcjum to 777,2 mln zł netto (948,2 mln zł brutto), a umowa ma zostać zrealizowana w ciągu 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych (łącznie z nimi – w ciągu 26 miesięcy).
 
Po podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Bojanowa i Rawicza, łączna wartość drogowych zleceń, w których realizacji będzie uczestniczyć Hydrobudowa Polska wspólnie ze spółkami z grupy PBG i partnerami zagranicznymi, wzrosła do blisko 3,7 mld zł netto, czyli niemal 4,5 mld zł brutto.

Na skróty